Skip links

Duvarlarınızda Nem Yükseliyor Mu?

Duvarlarınızda Nem Yükseliyor Mu? 

Sağlığınızın tehlikelerini bilin

Yükselen nem sorunlara sahip olmak,  rüya evini hızlı bir şekilde gerçek bir kabusa dönüştürme yeteneğine sahiptir. Bu sorunların olduğu bir evde yaşamak , tüm aile bireylerinin sağlığı için gerçek bir tehdittir.

Yükselen nemin bir kaç nedeni olabilir : su yalıtımı, nemli bir bölgede olmanız veya yapı malzemelerin yaşlanması ile ilgili olabilir.

Yükselen nem, evin tüm sakinlerini etkileyen ciddi bir sorundur ve hatta solunum problemlerine, alerjilere, astıma, ağrıya ve hatta akciğer hastalıklarına neden olabilir. Bunun nedeni, aşırı nemin sporları solunum alerjik hastalıklarının ana nedeni olan küflerin ortaya çıkmasına sebep olmasıdır.

Yükselen nemin sağlığa yol açtığı tehlikelere ek olarak yapıları zayıflatır ve zarar verir. Ayrıca , mobilya, giysi, kitap vb. ev eşyalarınız için de yükselen nem ciddi bir sorundur ve kalıcı hasara neden olabilir.

Yükselen nemin sağlığa zararlarını inceleyelim:

  • Hava Kalitesi: Aşırı ortam nemi, astım, sinüzit, akciğer enfeksiyonları ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına yakalanma olasılığınızı büyük ölçüde artırır. Fiziksel rahatsızlık, titreme, aşırı yorgunluk, soğuk ayaklar ve baş ağrısı gibi diğer sağlık sorunları da toz ve nemden kaynaklanabilir.
  • Kemikler, kaslar ve eklemler: Romatizmal hastalıklardan muzdaripseniz, soğuk ve nem en büyük düşmanlarınızdır, çünkü ağrıda önemli bir artışa neden olurlar.
  • Küf: Küf, sporların havadaki difüzyonu ile çoğalan mikroskopik bir organizmadır. Bu sporlar astıma neden olabilir. Bilimsel çalışmalar, kapalı ortamlarda küflere sürekli maruz kalma ile öksürük ve astım gibi solunum problemleri arasında bağlantı kuran yeterli kanıt bulmuştur.
  • Akarlar,mantarlar ve bakterilerin çoğalması: Evin duvarlarındaki yükselen nem  mantarlar ve bakterilerin artmasına yola açarak hastalıklara ve alerjilere neden olabilecek ideal bir ortam oluşturur. Bebekler ve yaşlılar söz konusu olduğunda, bu sorunlar daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Akarlar bebeklerde yaygın bir astım nedeni olarak kabul edilir.

Evde nemli olmanın sağlık tehlikeleri oldukça ciddi, ancak bu çözülebilecek bir sorundur.

Yükselen nem ve farklı su yalıtım çözümlerinde uzmanlaşmış profesyonellere danışın.

Yükselen nem probleminizi şimdi çözmeye başlayın! Bizimle konuşun ve bir teklif isteyin !

Neo yalıtım, çözüm odaklı , profesyonel hizmet sunan bir firmadır. Su yalıtım ve yalıtım pazarında 10 yılı aşkın tecrübemizle, ülke çapında çok sayıda çalışma gerçekleştirdik. Yükselen nem problemlerini çözme ve yenilikçi çözümler uygulama konusunda uzmanız. Sorunun ne olduğunu bize söyleyin, biz de çözümü bulalım.

Call Now Button