Skip links

Islak Hacim Su Yalıtımı

Islak Hacimlerin Su Yalıtımı – Banyo

Banyolar, çamaşırhaneler ve mutfaklar yapının ıslak hacimleridir. Islak alanlar doğru şekilde yalıtılmadığında yapınızda yapısal hasarlar oluşacaktır. Yapısal hasarların yanı sıra nemli alanları seven haşereler için de uygun yaşam koşulları oluşmuş olacaktır. Ayrıca bir apartman dairesinde yaşıyorsanız alt katınızda yaşayan komşunuzun tavanında oluşacak küflenmeler nedeniyle sorunlar yaşabilirsiniz.

Seramikler genel olarak su geçirmez olmasına rağmen derzler su geçirmez değildir ve zamanla aşınmaya bağlı olarak seramik altına su girişini mümkün kılar. Dolayısıyla seramik altında su yalıtımı katmanı bulunması ileride karşılaşabileceğiniz su sızıntısı nedeniyle meydana gelecek olan yapısal sorunları ve küfü önlemek adına önemlidir.

Islak hacimlerde su yalıtımı ürünü tercih edilirken üzerine gelecek olan kaplama göz önünde bulundurulmalıdır. Seramik kaplamalar çimento esaslı yapıştırıcılar kullanılarak zemine döşendiği için ıslak hacimlerinizde kullandığınız su yalıtım ürünlerinin de çimento esaslı ürünler ile uyumlu olması gerekmektedir.

KÖSTER, ıslak hacim su yalıtımı için çeşitli ürünler geliştirmiş ve dünyanın bir çok ülkesinde başarıyla kullanılmaktadır.

KÖSTER BD-Sistemi, mutfak, banyo ve ıslak hacimlerin fayans altında su yalıtımı için eksiksiz bir sistemdir.

Call Now Button