Skip links

Şeffaf Su Yalıtımı

Şeffaf Su Yalıtımı

Şeffaf su yalıtımı: Her şey yolundayken teraslar ve balkonlar evin en keyifli alanlarıdır. Teras ve balkonlar, su geçirmezlik ve su sızma sorunları yaşanması durumunda, kat mülkiyeti ihtilaflarına, malzeme, ulaşım ve işçilik maliyetlerine, yaşam alanı içindeki şantiyelere ve stresli bekleme sürelerine yol açan gerçek bir kabusa dönüşebilmektedir.

Teras ve balkonların su yalıtımı için üç farklı seçenek mevcuttur:

1- Tüm sistem kırılır, kaldırılır ve teras yalıtımı sıfırdan tekrar yapılabilir,

2- Poliüretan esaslı su yalıtımı ile kaplanabilir (Gri bir görüntü olur)

ya da

3- Şeffaf su yalıtımı yapılabilir.

Balkon veya terasınızın mevcut görünümünü değiştirmeden su yalıtımı ihtiyacınızı gidermek istediğinizde tek çözüm poliüretan esaslı şeffaf su yalıtımı uygulamasıdır. Ayrıca uygulama hızı yüksek ve uygulama tekniği basit olduğundan dolayı evinizin içerisi şantiyeye dönüşmez.

Ürün seçimi

Şeffaf su yalıtımı ürünleri tercih edilirken viskozite , UV ışınlara ve hava şartlarına dayanımı gibi bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir.

KÖSTER BK 1000, poliüretan esaslı şeffaf su yalıtımı ürünü tüm bu kriterleri yüksek derecede sağlayan bir ürün olmakla beraber teras veya balkonunuzun görüntüsünü değiştirmeden su yalıtımı sorunlarınızı gidermenize olanak sağlar.

Şeffaf Su yalıtımı uygulaması

Öncelikle uygulama yapılacak alanın tamamen kuru olduğundan emin olunmalıdır. Nemli veya ıslak yüzeylere uygulama yapılamaz. Yapıldığı durumlarda üründe kabarmalar oluşacaktır.

KÖSTER BK 1000 Primer astar bir bez yardımıyla temiz yüzeye uygulanır  ve ara vermeden KÖSTER BK 1000 poliüretan esaslı şeffaf su yalıtımı ürünü tüm yüzeye rulo ile katlar arası kuruma süreleri gözetilerek iki kat şeklinde uygulanır. Dikey ve yatay kesitlere KÖSTER PU Flex 25 poliüretan esaslı mastik ile pah çekilir ve işlem sonlandırılır.

Call Now Button